m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

Światowy Dzień Nutelli i Pozytywnego Myślenia

Świętowany 5 lutego Światowy Dzień Nutelli został ustanowiony w 2007 roku, my obchodziliśmy go po raz pierwszy! Za twórcę Nutelli uchodzi Włoch Pietro Ferraro.

Natomiast 2 lutego obchodzony był Dzień Pozytywnego Myślenia. Postanowiliśmy połączyć te święta i poczęstować uczniów nuttelą i dobrym słowem.

Czekolada, bowiem zawiera ważne dla zdrowia mikroelementy, jak potas, magnez, wapń, fosfor, żelazo, cynk i miedź oraz witaminy B6, B2, A, E, B3, B12. Zawarta w czekoladzie fenylotylamina pobudza w organizmie produkcję endorfin, zwanych potocznie „hormonami szczęścia”.

Kanapka z Nutellą  dostarczy Wam energii pozwalającej cieszyć się urokami życia. Pamiętajcie jednak, że gorzka, ciemna czekolada jest najzdrowsza ze wszystkich czekolad. Nie tylko dobrze smakuje i poprawia nastrój, ale działa też antynowotworowo, chroni naszą pamięć i opóźnia starzenie. Jej korzystny wpływ na zdrowie jest potwierdzony naukowo.

Pamiętajcie jednak, że jak ze wszystkim, tak też z jedzeniem czekolady należy zachować umiar!

 

wstecz